ВОЖЊА КАЊОНОМ ДРИНЕ
Најдубљи и најимпресивнији део кањона Дрина је изградила између Бајине Баште и Вишеграда, усецајући се у падине планина Звијезде и Сушице у дужини од 38 км, где је у појединим деловима кањон дубок и преко хиљаду метара. Кањон је усечен у масивним и ређе слојевитим средњетријаским кречњацима. Стране кањона су врло стрме са бројним точилима и сипарима, обрасле шумском и жбунастом вегетатијом, али се често јављају вертикалне, голе стеновите литице.
Кањон Дрине и кањони њених притока представљају места у којима су захваљујући специфичним микроклиматским условима уточиште нашле ретке биљне врсте заостале из далеке прошлости. Најпознатија је Панчићева оморика врста четинара која се природно јавља само на овом подручју, а шумовите литице и пећине у кањону пружају идеално уточиште мрком медведу. У врлетима кањона настањене су и бројне дивокозе које се спуштају и до надморске висине од свега 300 метара што представља светски феномен. Такође, на литицама кањона Дрине се гнезди сури орао.
Изградњом бране код Перућца, најнижи делови кањона су потопљени и претворени у Перућачко језеро, које се простире до Вишеграда и до којег је организовано крстарење бродом.
ГАЛЕРИЈА ФОТОГРАФИЈА
ПРОВОЗАЈТЕ СЕ И УЖИВАЈТЕ У КАЊОНУ
ВОЖЊА КАЊОНОМ
Пловидба кроз речни ток који кривуда и пролази кроз усеке, уживање у зеленој боји која одмара очи и уноси исконски мир у душу посматрача. Прођите кроз трећи најдубљи кањон на свету…